Na Osnovni šoli I Murska Sobota smo letos izdelali 6 raziskovalnih nalog na različnih področjih (OŠ Slovenščina ali književnost, OŠ Biologija, OŠ Zgodovina ali umetnostna zgodovina, OŠ Kemija ali kemijska tehnologija, OŠ Arhitektura, gradbeništvo ali promet in OŠ Interdisciplinarna področja).

Na 28. Regijskem srečanju mladih raziskovalcev Slovenije smo dosegli 5 zlatih priznanj in 1 srebrno; vseh 6 raziskovalnih nalog pa se je uvrstilo na tekmovanje na državni ravni!

Državno tekmovanje poteka dvokrožno; raziskovalnim nalogam, izbranim v 1. krogu tekmovanja dodelijo bronasto priznanje, ostale naloge pa napredujejo v 2. krog, kjer lahko učenci in mentorji dosežejo ob zagovoru srebrno ali zlato priznanje.

Rezultati 1. kroga državnega tekmovanja

Raziskovalna naloga s področja OŠ Kemija ali kemijska tehnologija z naslovom

Barvitost posušenih listov

avtoric Gaje Štimulak in Maje Zakšek ter mentorja Aleša Benka je dosegla

Raziskovalna naloga s področja OŠ Biologija z naslovom

Pojavljanje travniškega postavneža na ekstenzivnih travnikih v Motvarjevcih

avtoric Pie Kološa in Lane Škedelj ter mentorjev Nataše Titan in Aleša Benka je dosegla

Raziskovalna naloga s področja OŠ Interdisciplinarna področja z naslovom

Uporaba računalnika in mobilnih naprav v osnovni šoli

avtorjev Vasje Radonjića in Jana Glažarja ter mentorja dr. Slavka Bučeka je dosegla

BRONASTO PRIZNANJE!

2. krog 54. Srečanja mladih raziskovalcev Slovenije je v šolskem letu 2020 / 2021 potekal na Fakulteti za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru v dveh terminih: 14. 9. in 15. 9. 2020.

Rezultati 2. kroga državnega tekmovanja

Raziskovalna naloga s področja OŠ Arhitektura, gradbeništvo ali promet z naslovom

Uporaba kolesarske čelade v Mestni občini Murska Sobota

avtoric Eve Grah, Jane Donko in Tije Zakšek ter mentorice Nine Zrim je dosegla

SREBRNO PRIZNANJE!

Raziskovalna naloga s področja OŠ Slovenski jezik ali književnost z naslovom

Hvalnica Prekmurju v izbranih literarnih delih: Na valovih Mure, Bele tulpike in Ločil bom peno od valov

avtoric Zare Bertalanič, Lare Pučko in Eve Vučko ter mentoric Milene Mohorko in Andreje Ošlaj je dosegla

ZLATO PRIZNANJE!

Raziskovalna naloga s področja OŠ Zgodovina ali umetnostna zgodovina z naslovom

Pretrgana nit šivilje v Muri

avtoric Line Fefer in Neže Šteiner ter mentorice Jasne Žižek je dosegla

ZLATO PRIZNANJE!

Iskrene čestitke avtorjem in mentorjem za izjemne dosežke!

Pomočnik ravnateljice:

Aleš Benko